Blog

Як стати тестувальником, QA, QC у 2023 році? Що варто знати та вміти, аби отримати роботу в ІТ-компанії?

Тому висновок, компанія — highly recommended. Завершила курс QA Base та зрештою повністю задоволена ним. Адміністратор групи постійно контролював рівень задоволеності студентів даним курсом, викладач групи — Ігор Берегівський — надзвичайно крутий. Професійно, легко та цікаво подавав матеріали, а також доступно та поглиблено відповідав на всі запитання, які цікавили студентів.

як стати qa manual

Мета Quality Control спеціаліста – формування об’єктивної картини стану якості ПЗ на різних етапах розроблення. Можна сказати, що спеціальність тестувальника є підмножиною спеціальності QC Engineer. Досить просто, якщо справді зацікавилися позицією та готові вдосконалювати свою майстерність.

Як проходить відбір

Більшість розуміє різницю, але я хочу розповісти саме з позиції спеціаліста, який працював і в QA Manual, і в QA Automation, а також у ролі QA Team Lead у команді з обома ролями. Звісно, такі програми писати складно і довго, проте в майбутньому вони економлять тисячі годин. А ще це дозволяє мануальним тестувальникам займатися дійсно важливими тест-кейсами замість того, щоб тижнями робити monkey job. Для прикладу, автоматизатор пише програму, яка імітує DDOS-атаку на інтернет-магазин.

Та й в будь-якому випадку, потрібні хоча б SDET інженери, які б написали б потрібні фреймворки, бібліотеки та усе інше — щоб інші інженери могли писати та фіксити саме тести. Треба вивчити основи програмування, що займає 3-4 місяці. Також важливо вивчити фреймворки для тестування і вміти ними користуватись, що також займає приблизно 2-3 місяці. Загалом весь шлях може зайняти до пів року. Але, на жаль, у більшості проєктів немає ідеально розподілених обов’язків, і всі задачі, котрі описані для мануального QA, переходять до автотестувальника.

Які бувають тестувальники

Дізнавшись трохи більше, все таки вирішив спробувати і ніразу не пожалкував, тому раджу всім в кого є час, мотивація та амбіції ставати студентом Мейт. Також такий тандем є виправданим при розрахунку ризиків, їх mitigation і contingency. Сьогодні вивчитися на тестувальника можна всього за 3 місяці на курсі QA Manual в GoIT.

як стати qa manual

Використання HTTP гарантує успішний взаємозв’язок систем через міжмережевий доступ. Так давай розділяти технічні (професійні) знання та доменні знання. Потрібно пройти кілька простих кроків, з якими ти легко впораєшся. Гугл, литература, пытливость ума, любопытство, перфекционизм… Уважність, зосередженість, скрупульозність, вміння помічати найменші деталі. Відмінні можливості для професійного зростання та накопичення бази знань.

QA тестувальник онлайн-курс із працевлаштуванням

А також відношення у багатьох (не у всіх) компаніях до тестувальників буде гірше, ніж до девелоперів. Постійно прийдеться доводити, що тестувальник потрібен в команді. Сконцентруйтеся на структурі й наповненні. І, найімовірніше, ви так чи інакше щось колись перевіряли раніше.

як стати qa manual

Студенти QA Manual отримують у подарунок безкоштовний курс з англійської для ІТ. Якщо говорити більш простою мовою, то QA включає у себе контроль над якістю усіх процесів організації, навіть не пов’язаних з продуктом безпосередньо. Іншими словами, те, наскільки ефективно працює відділ продаж виробництва, теж входить у компетенцію QA.

Професія QA Manual тестувальника

Допоможуть у цьому тренери-практики рівня Middle і Senior. Можна замовити безкоштовне пробне заняття. Якщо друг за вашою рекомендацією придбає будь-який курс, обом повернуть по 400 грн.

  • Якщо говорити саме про світчерів, вони дуже різні.
  • Якщо вас цікавить цей напрямок і ви хочете стати QA інженером, пропонуємо до вашої уваги добірку курсів та вебінарів ITVDN, які ви знайдете на сторінці спеціальності Quality Assurance.
  • Після завершення базового курсу QA Manual ти навчишся здійснювати ручне тестування продукту, розберешся у різних рівнях та видах тестування.
  • Можливість швидко працевлаштуватись навіть не маючи досвіду роботи.
  • Основи програмування мануальному QA потрібні не для того, щоб займатися безпосереднім кодингом, а щоб вміти читати код розробника і розуміти, що в ньому відбувається.

Школа акредитована для підготовки до міжнародного іспиту ISTQB. У Main Academy знають, як стати тестувальником за 8 кроків. DAO PM — це не суха теорія, а бойовий режим роботи, щоб стати проектним менеджером, якого шукають https://deveducation.com/uk/courses/manual-qa-engineer/ ІТ-компанії. Мені сподобалась сфокусованість IAMPM саме на нетехнічних позиціях, це виглядало більш професійно та надійно. Цікавлюся трансгуманізмом та допомагаю людям знаходити себе в QA, а не заробітках на чужині.

Спробуй перший модуль безкоштовно!

Може знадобитися знання Crashlytics/TestFlight та інших сервісів, багтрекінгових систем, навички написання тестової документації тощо. В залежності від продукту є додаткові вимоги, наприклад, для тестування мобільних додатків – досвід роботи з мобільними емуляторами. Ви можете ознайомитись з нею, перейшовши за посиланням.

Після року роботи в онлайн-покері я вже опанував віртуалізацію, мережі та Linux. І це допомогло мені, коли я почав працювати в аутсорсі на проєкті, повʼязаному з Mobile Security. Пізніше, у наступній компанії, я використовував той самий C#, коли покривав мануальні тести автотестами (використовували Selenium і .NET). Мені пощастило потрапити на практику, де старші колеги просвітили, що є такі речі, якPerl, Bash, що можна гнучко все використовувати й комбінувати. Я робив задачки «за дякую», втім досвід здобув.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *